Bankaların EFT Saatleri 2017


Bankaların EFT Saatleri – Bankalar üzerinden yapılan iki türlü para transfer işlemleri vardır. Bunlardan biri havale, diğeri de EFT’dir. Havale aynı banka içinde bulunan iki hesap arasında yapılan transfer işlemine denirken, EFT başka bir bankaya yapılan transfer işlemine verilen addır. Bankalarda EFT saatleri sınırlıdır. Havalede ise günün 24 saati işlem yapılabilir. Hafta sonu ya da resmi tatil günlerinde de havale işlemi yapılırken EFT işlemi yapılamaz. Birçok banka müşterisi hala EFT işlemlerinin hangi saatlerde yapılacağını bilmiyor. Bu nedenle de çoğu zaman EFT saatleri kaçırılıyor ve ödemeler yapılamıyor. Hangi saatlerde bankalardan EFT yapılır sorusunun yanıtını sizler için verdik.

Hangi Saatlerde EFT Yapılır?

İki farklı banka arasında para transferi yapacak olanların kullandıkları transfer yöntemi EFT’dir. Bankalar EFT işlemi için belli bir saat belirlemişlerdir. İnternet şubesi üzerinden kolaylıkla yapılan EFT işlemi için saat bellidir. Ancak bazı bankalarda bitiş saati değişebilmektedir. Genel olarak ise EFT işlemi sabah bankanın açılış saati olan 09.00’de başlar, akşam ise bankanın kapanış saatinde yani saat 17.00’da sona erer. Ancak bazı bankalarda EFT saati daha erken sona erebilir. Bu da bankaların kendi içinde verdikleri bir karar. İnternet Bankacılığı kullananlar için bazı bankaların EFT saatleri 2017 şu şekildedir;

FinansBank:      09:00 – 17:00

TEB Bankası:      09:00 – 16:00

Yapı Kredi:          09:00 – 17:00

Ziraat Bankası:  08:00 – 17:00

Vakıf Bank      :   08:00 – 17:20

İş Bankası       :   08:00 – 17:00

ING Bank        :   09:00 – 17:00 saatleri arasında EFT işlemlerinizi yapmanız mümkün.

Bankalardan EFT İşlemi Nasıl Yapılır?

EFT Nedir ve EFT nasıl yapılır sorusu da bir çok kişi tarafından merak ediliyor. Bankaların başka bir bankaya para transferi işlemine verilen ad olan EFT, iki şekilde yapılabilmektedir. Bunlardan biri hesap numarası ile verilen EFT işlemidir. Ancak hesap numarası ile yapılan EFT’lerde hata olasılığı oldukça yüksektir. Bu nedenle ikinci yöntem olan IBAN numarası ile EFT banka müşterilerine cazip gelmektedir. Çünkü IBAN numarası kullanarak yapacağınız EFT işlemlerinde yanlış yaptığınızda hesabınız sizi uyarır. Ancak hesap numarası ile yaptığınızda böyle bir uyarı söz konusu olmaz.

 

Your reaction?
Cute
0
Cute
Fail
0
Fail
Geeky
0
Geeky
Lol
0
Lol
Love
0
Love
Omg
1
Omg
Win
0
Win
Wtf
0
Wtf

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in