EN AVANTAJLI KREDİ KARTI


EN AVANTAJLI KREDİ KARTI  –  Kredi kartı ile alışveriş yapmak üzerinde sürekli konuşsak da, bu konu da unutulmaması gereken bir durum vardır ki kredi kartlarının bedava alışveriş yapma imkanı sunmadığıdır. Yani kartlar ile alışveriş yaparken herkesin kendine ait kuralları olmalıdır ki daha sonradan bir mağduriyet durumu oluşmasın.

Ufak bir uyarıdan sonra geniş viraj almadan konumuza dönelim ve kredi kartları içerisinde yer alan isimlerden hangisinin daha avantajlı olduğuna karar verelim. Piyasa da gerçekten de her çeşit kredi kartı var ancak en avantajlı kredi kartı nedir diye sorunca da bu isimlerin hepsi bir ara da bir adım öne çıkıyor. E hali ile reklamını yapacak olan markalar ‘’ben avantajlı değilim’’ diyecek değil ya. Bu kartları karşılaştırdığımız da ise bu bariz avantaj farkını bizler fark edebiliyoruz aslında. Sizlere de bu farkları sunacağız.

Kredi kartlarında yer alan farklardan önce hepsinde eşit olarak yer alan bir durum vardır bu da nakit faiz oranlarının ve gecikme faiz oranlarının ve alışveriş faiz oranlarının eşitliğidir.

Şimdi gel gelelim farklılıklara. En başta üyelik işleminde istenen ücretlere değinelim. Üç banka olarak örnek vereceğimiz Akbank, Garanti Bankası ve Yapı Kredi markaları içerisinde en ucuz kart üyelik ücretini sunan isim Garanti Bank oluyor: 44 TL.

Daha sonra gelen farklılık durumu da yıllık ücret masrafı oluyor. Mesela Axess’in yıllık ücreti 50 TL olurken, Yapı Kredi Worldcard’ın yıllık ücreti 55 TL olmaktadır.

Bonus konusunda da bankalar arasında bir ayrılık söz konusu. Bonus Card ile yapılan alışverişler de  bonus 1 TL olurken, Worldcard da bu durum değişiklik gösteriyor ve bazen üstüne çıkarken bazen de altına iniyor.

Kısaca en avantajlı kredi kartının kriterleri bunlara göre belli oluyor ve aslında kesin bir cevap vermek de gerçekten oldukça zor oluyor.

Your reaction?
Cute
0
Cute
Fail
0
Fail
Geeky
0
Geeky
Lol
0
Lol
Love
0
Love
Omg
0
Omg
Win
0
Win
Wtf
0
Wtf

Comments 1

  1. Neden sizden alalım ki ? En kötü 1.000.00 tl fark koyuyorsunuz. Kredi kartından taksitli nakit avans çekin daha avantajlı 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in