FİNANSBANK İBAN SORGULAMA


FİNANSBANK İBAN SORGULAMA –Bu makalemiz de sizler adına Finansbank İban Sorgulama işleminin nasıl olduğunu veya hangi adreslerden bu istediğinizi gerçekleştirebileceğinizi sunacağız.

Yazımıza öncelikle bu İban illetinin ne olduğundan başlayalım. İban, kişiye ait olan özel bir uluslararası numaradır. Hesaplara para transferinde en yüksek güvenlik ve en az maliyet odaklı olan bu numaralar, para transferlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. İban numarasının uzunluğu her ülke de farklılık gösterse de en fazla 34 karaktere sahip olmaktadır. Bu duruma ek olarak da ülkemiz de İban numarası 26 karakterdir.

İban numarası uygulamasında yer alan ülkeler de kullanılan bu numara, kişiye özel olarak hesap numarasına özgü verilmiş olan ve belli bir şifreleme yöntemi bulunan numaradır. Türkiye de 26 haneli olarak verilen İban numarasından bahsetmiştik. Şimdi de sizlere bu iban numaraları hakkında bir adet de örnek verelim, sizler de görünce yabancılık çekmeyin: TR56 00061 0000012990022302. Bu numara da yer alan sayıların ve hanelerin de kendine göre bir düzeni vardır. Mesela en başta bulunan hane ya da 4 karakterden ilk ikisi ‘’TR’’ olan bölüm, ülke kodunu, hemen onun yanında yer alan iki sayı olan ‘’56’’ kontrol basamaklarını teşkil eder. 5 haneden oluşan hemen yanında yer alan sayılar ise banka kodudur. Onun yanında yer alan ve bir sayı olan ise Rezerv Alan-1 Hane olarak bulunur. En son da yer alan ve en uzun sıra olan sayılar da 16 numaralık hesap numarasını teşkil eder.

İban numarasından sonra, asıl konumuza dönecek olursak Finansbank İban Sorgulama işleminden yararlanarak, numarasını öğrenmek isteyenler Finansbank’ın internet şubesine giriş yaparak bu hizmetlerden faydalanabilir ve numarasını öğrenebilir.

Your reaction?
Cute
0
Cute
Fail
0
Fail
Geeky
1
Geeky
Lol
0
Lol
Love
0
Love
Omg
0
Omg
Win
0
Win
Wtf
0
Wtf

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in