Kosgeb Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?


Kosgeb Faizsiz Kredi Nasıl Alınır? – KOSGEB kurumu çeşitli amaçlar doğrultusunda faizsiz kredi olanağı sunmaktadır. Gerek kendi işini kurmak isteyenler gerekse öğrenciler ve pekçok kişi KOSGEB faizsiz kredi imkanlarından yararlanabilir. KOSGEB’in İstanbul’dan Ağrı’ya kadar ülkemizin tüm illerinde şubeleri bulunuyor. Bu şubelere giderek almak istediğiniz kredi türü için gerekli işlemleri başlatabilirsiniz. Bu kredi iki farklı şekilde tüketicilere ulaştırılmaktadır. İlk defa kendi işini kuracak olan girişimci adayları maksimum 100 bin TL tutarın kredi başvurusu yapabiliyor. Bunun yanı sıra mevcut olarak işi olan kişilerin alacağı tutar ise farklı parametrelere göre değerlendirilerek değişiklik göstermektedir. Kredinin yanı sıra girişimcileri desteklemek adına 50 bin TL’ye kadar hibe de verilmiştir.

 

Hangi Sektörler Hibe Alabiliyor?

Hibe imkanı için oldukça fazla sayıda başvuru alınmaktadır. Devlet bu duruma kısıtlama getirmiştir. Bu yüzden tüm sektörler hibe imkanından yararlanamıyor. Hibe alamayan sektörler emlakçılık, araba kiralama, hayvancılık, muhasebecilik olarak sıralanabilir. Hibe alabilen sektörler için faizsiz kredi tutarı 50 bin TL ila 100 bin TL arasında değişmektedir. Ayrıca hibe alabilen sektörler için her sene belirli bir kontenjan sınırlaması konmaktadır. Dolayısıyla kendi işini kurmayı düşünen ve KOSGEB’ten kredi alabileceğine inanan kişilerin elini çabuk tutması önerilir. Kredinin size çıkması biraz şans olduğu için tüm hayallerinizi bu krediye bağlamamanız yerinde olacaktır.

 

Kredi Öncesi Eğitim

KOSGEB amaçları doğrultusunda küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemektedir. Aranılan şartlar ve kredi tutarları konusunda resmi web sayfası üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. KOSGEB faizsiz girişimcilik kredisi için kişilerden ilk olarak Girişimcilik sertifikasına sahip olmalarını istemektedir. Eğer hibe veya kredi için başvurmayı düşünüyorsanız öncelikle yapmanız gereken İŞKUR veya KOSGEB ofislerine giderek ilgili kursu almak olacaktır. Bu sertifikayı aldıktan sonra iş planınızı hazırlayarak gerekli evraklarla birlikte başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kredi için tüm şartları sağlıyorsanız kontenjan dahilinde size fırsat verilecektir. Günümüzde iş kurmak KOSGEB gibi kurumlar sayesinde oldukça kolay olmaktadır. Herhangi bir faiz ödemeden aldığınız miktarı ödeyecek olmanız size işletmenizi geliştirirken büyük fayda sağlayacaktır. Ayrıca alacağınız kredinin bir miktarını hibe olarak alma olanağınız da bulunuyor.

Your reaction?
Cute
0
Cute
Fail
0
Fail
Geeky
0
Geeky
Lol
0
Lol
Love
0
Love
Omg
0
Omg
Win
0
Win
Wtf
1
Wtf

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in