Paragaranti Nedir?


Paragaranti – Yatırımcıların hemen hemen hepsi, bankaların hedef kitleleri arasın da bulunmaktadırlar. Bankalar, hisse senetleri, fonlar, döviz yatırımları ve fonlara yatırım yapmak isteyen müşteriler için hizmet faaliyetleri yürütür. Garanti Bankası da Paragaranti‘yi hayata geçirip müşterilerine hizmet vermektedir. Para garanti nedir? Nasıl kullanılır? Sorularına cevap vereceğimiz bu makalemizde, öncelikle Paragaranti sisteminin ne olduğunu ele alalım.

 

Para garanti, Garanti Bankası tarafından internet bankacılığı ile borsa hizmetlerinin verildiği bir sistemdir. Bu sistem ile birlikte borsada olan anlık gelişmeleri takip edebilirsiniz. Sistem de bulunan E-Trader veri izleme ekranı ile birlikte bir çok işlem yürütülmektedir.

 

Paragaranti ile sistem üzerinden borsacılık adına yapılan tüm hizmetleri sistematik olarak takip edip borsa işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 

Paragaranti’yi kullanabilmek için Garanti Bankası müşterisi olunması gerekmektedir. Garanti Bankası internet bankacılığı üzerinden Paragaranti hesabı açılması halinde işlemlere başlanılabilir. Hesabınız açıldıktan sonra kurye ile tüm evraklar gönderilmekte ve bilgiler eksiksiz doldurulmalıdır. Ardından alo Garanti telefon bankacılığı aranıp, bilgi verilmektedir. Gerekli bilgilerin girişi sonrasın da ise Paragaranti kullanılabilir hale gelmektedir.

 

Paragaranti’nin ana ekranında bankanın yatırım konusunda uzmanlar tarafından yayımlanmak olan borsa yorumları da yer almaktadır.Aynı ekran üzerinde var olan İstanbul borsa bilgileri sürekli güncellenmektedir.Bu sistem üzerinden yatırım yapmak istediğinde yatırımlar için ödenecek olan vergi ve kesinti rakamları öğrenilmektedir..

 

Piyasada yer alan piyasa araçlarının o gün içerisin de borsada kazanç ve kaybedişler istatistiksel olarak gösterilmektedir.

 

Paragaranti’de 1.000 TL karşılığınca alınabilinecekler;

 

 • hisse senetleri
 • fon
 • bonolar
 • döviz
 • altın
 • repo alabilirsiniz.

 

1.000 TL ile bu piyasa da yer alan araçların değerlerini görmeniz mümkün. Böylelikle Garanti Bankası müşterisi olarak yatırım araçlarında 1.000 TL karşılığında ki değerler hakkında fikir sahibi olabileceksiniz. Bu sonuçlar ile yola çıkarak da hangi yatırım aracına hangi şekilde yatırım yapabileceğiniz konusunda fikir oluşturabileceksiniz.

Your reaction?
Cute
0
Cute
Fail
0
Fail
Geeky
0
Geeky
Lol
0
Lol
Love
0
Love
Omg
0
Omg
Win
0
Win
Wtf
0
Wtf

Comments 2

 1. Matriksden
  Bedava olarak iş yatırım paragaranti vs
  Ama parçaları bulup birleştirmek yorumlamak için çalışmak okumak…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in