Basit Adımlarla QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma ve Kullanımı

Basit Adımlarla QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma ve Kullanımı

Qnb Finansbank İnternet Bankacılığı kullanımı ile ilgili detaylı bilgileri makalemizde okuyabilirsiniz.

Qnb Finansbank İnternet şubesi 7/24 hayatınızı kolaylaştırmaya yarayan bir uygulamadır. Şubesiz bir alt yapıya sahip olan internet bankacılığında şubelere göre kıyasladığımızda çok daha düşük maliyetlerle işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz.

Qnb Finansbank İnternet bankacılığında EFT, HAVALE,FATURA ÖDEME, KREDİ KARTI EXTRE ÖDEME, DÖVİZ ALIP – SATMA, gibi bir çok işlemi şubeye gitmeden kolay ve hızlı bir şekilde halledebilirsiniz. Bu yüzden internet bankacılığın önemi hayatımızda büyük bir yer kaplamaktadır.

Finansbank internet bankacılığı şifresi almak

Qnb Finansbank İnternet bankacılığına hızlıca giriş yapabilmeniz için öncelikle bankacılık şifresi oluşturmanız gerekmektedir. Oluşturduğunuz şifreyi ise kimseye söylememeniz önemle rica olunur.

Şifre oluşturmak için izleyeceğiniz yollar şu şekildedir

Finansbank web sitesine giriş yapıp online başvuru yapabilirsiniz

Siteye giriş yaptığınızda TC. Kimlik numarası istenen yerine TC kimlik numaranızı yazınız.

Daha sonrada telefon numaranızı başında sıfır olmadan yazmanız gerekmektedir.

Bu işlemi yaptıktan sonra kayıtlı olan cep telefonunuza kısa bir şifre gelecektir verilen şifreyi girdiğinizde internet bankacılığı ekranı karşınıza çıkacaktır.

NOT: Telefonunuza cep şifre gelmediyse mutlaka Finansbank müşteri hizmetleri numarasını arayıp şifrenin gelmediğini belirtmenizde fayda var.

Finansbank internet şubesi şifresi unutulursa yapılması gerenler.

Finansbank bankacılık işlemleri esnasında diyelim ki şifremizi unuttuk. Nasıl bir yol izlemeliyiz. Ne yapmalıyız. Öncelikle sakin olun ve aşağıda yazacağım adımları izleyebilirsiniz.

  • 0850 222 0 900 Nolu telefonu arıyorsunuz.
  • Müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra sizden genelde teyit amaçlı TC kimlik numarası, TC seri numarası ve anne kızlık soyadı isteyecektir.
  • Bu adımları geçtikten sonra internet şubesi şifrenizi size kısa mesaj yolu ile iletilecektir.
  • Ya da ikinci bir adım Finansbank İnternet Sitesine girip şifremi unuttum kısmından gerekli formu doldurup telefonunuza gelecek olan yeni şifrenizi de bekleyebilirsiniz.

 

QNB Finansbank İnternet Bankacılığı kullanımında dikkat edilmesi gerekenler

Son zamanlarda birçok yer de karşımıza çıkan dolandırıcılık işlemleri hepimizin zifirini bulandırmaktadır. Buna istinaden birçok banka kullanıcılarına bu tarz üzücü olaylara mağdur olmaması için gerekli bilgilendirme yapmaktadır. Bizlerde kullanıcılar olarak dikkat etmemiz gereken bazı şeyler var aşağıda sıralayacağımız maddeleri unutmayalım.

  • Hiçbir banka size mail, sms ya da telefon yolu ile ulaşarak sizden parola (şifre) ya da hesap bilgilerini istemez.
  • Mail yolu ile size ulaşan sözde bankacılara kesinlikle itibar etmeyiniz ve yolladıkları linklere tıklamayınız.
  • Bankalar herkesin bildiği gibi web sitesi adresleri harf gruplarından oluşmaktadır. Hiçbir bankanın site adresinin sonunda numaralar olmaz. Örnek: finansbank754.com dolandırıcılar insanları aldatmak için bankaların internet sitelerine benzer domainler alıp sözde bankacıymış gibi sizleri kandırmaya çalışmaktadırlar.
  • İnternet bankacılığını güvenli yerlerde kullanınız. Özellikle internet kafeler, kütüphaneler halka açık olarak belirttiğimiz alanlarda yapılan işlemler casus programlar diye adlandırdığımız arka planda çalışan keyloggerlar tarafından şifre ve hesap bilgileriniz başkalarının eline geçebilir.
  • Özellikle kendi bilgisayarınızdan anti virüs programları kullanmanızı kişisel güvenlik duvarı kullanmanızı da tavsiye ederiz.
  • Sürekli olarak internet şifrenizi güncellemenizde fayda sağlamaktadır. İnternet şifrenizi seçerken doğum tarihi, ya da kolay akla gelecek şifreler seçmemeye özen gösteriniz.