Borsa'dan Gerçekten Para Kazanılır mı?

Borsa'dan Gerçekten Para Kazanılır mı?

Değerli dostlar, Borsa'dan Gerçekten Para Kazanılır mı? sorusu bazılarınız için anlamsız bazılarınız için çok anlamlı ve cevap bekleyen bir sorudur? Türkiye'de borsadan gerçekten para kazanan ve zengin ola insanlar var mı? 

-Evet

-Kim mesala isim verebilir misiniz?

-Sosyal medyada Harun Kahraman var, 250 bin ile başladığı borsada tüm parasını sıfırlamış ayrıca -32 bin içeriye girmiş. Ondan sonra İşin teknik ve temelini öğrenip tekrardan ticarete başlamış borsada kısa bu sefer 32 bin ile başlamış ve 1 yılda bu parayı 1 (Bir) milyon yapmış sonrasında katlanarak gitmiş.

-Başka kim var?

-Umutsarı yine sosyal medyadan kendisi de batmış ama sonra çok kazanıp milyoner olmuş biri şuan twitterde ky yatırımcıyı eğitime sevk ediyor. Tüyolardan uzak durmalarını söylüyor.

Birde Burak sevindik var. 26 yaşında borsadan milyoner olmuş şuan sosyal medyada veya nette onun hakkında birşey bulamazsınız. Bu şekilde çok insan kazandı..

 

Peki Kazanmak için ne yapmalı? Zengin Baba Fakir Baba kitabın yazarı kısaca "Sıradan yatırımcı olmayın" der. Warren Buffet, "krizler bir fırsattır" demektedir. 

Borsa'da kazanmak için ne yapmalı

Borsada kazanamak için kendinizi eğitmeniz ve bir strateji belirlemeniz gerekiyor. Stratejiniz ne kadar basit olursa kazancınız aynı şekilde artacaktır. Örneğin nicolas Darvarvas geliştirdiği basit bir kutu analizi ile 36 bin doları 3 yılda 2 milyon dolara çıkarmış. Basit bir strateji ile harikalar yaratılrı. Yapmanız gerken sadece sabır göstermenizdir. 

Temel analizi herkes biliyor artık. Teknik analizi aynı şekilde, Temel ve teknik olarak kendinizi bir strateji belirleyin ve stratejinin çalışmadını backtestler ile kontrol edin. Eğer iyi bir strateji geliştirirseniz kazanmamanız için bir sebep kalmayacaktır. 

Teknik analize başladıktan sonra teknik analizin A'dan Z'ye kadar tüm ayrıntılarını öğrenin sonra kendi stratejilerinize yönelin. Bu kolay olmayacaktır. en iyi stratejinizi bulmak için sabır göstermeniz gerekrir. 

 

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere