Endeks BIST100 Teknik Analizi

Endeks BIST100 Teknik Analizi

İyi kazançlar dilerim dostlar. Uzun zamandır yoktum. Görüldüğünüz gibi hiç bir üstad hareketleri düzgün tahmin edemiyor hele uzun vadeli olunca işler daha karmaşık oluyor.  Şunu belirtmek isterim şuan endeks ve bıst30 hisseleri elliotun 4. dalgasını nakş ediyorlar. Zigzag bir üçgen olarak düşünebilirisniz. Hemen endekse bakalım.

,Kazanç için kendinize bir strateji belirleyin ve o strajileri uygulamaya başlayın. Benim genelde hiç teknik bakmasam bile Milletin ne dediğine bakarım. Eğer çoğunluk yükselecek uçacak vs sevinç kazanç naraları attığı zaman elimi boşaltıyorum :) Aksinde de bu şekilde battık, batırdılar Allah belasını versin bu robotların :) bu palanında denildiği zaman da alım yapmaya başlıyorum.

Endeks #BIST100 grafiğini inceleyelim. BIST100 günlük grafik.

Endeks elliot baktığımızda bu şekilde şuan 4 dalga olan fibo 0,382 kadar çıkmış bir kaç kere kırmaya çalışmış zaten kuvvetli direnç kanalını görüyorsunuz. Eğer bu kanal yukarı kırılırsa 4. dalga iptal olabilir. Zaten bir çok kişi TOBO'dan bahsediyor ama tobo olması için onaylanması gerekiyor. Üçgenler 4. dalga genelde 5 dalgadan oluşmaktadır. bir kez daha üst direnci test etmek isteyebilir veya yarıda kesip aşağı kırabilir.  Burada stratejilerinize günlükte ziyada saatlikte veya 15 dakikalığa indirerek bakabilrisiniz. Bu üçgende ben nasıl işlem yaptım bakalım hemen. 

4 saatlikte bıst100

4 saatlikte düzgün görünüyor. İşlem strajilerim bu şekilde bazen viop ta işlem yaptğım zaman m15'e kadar iniyorum.