Enpara Hesap açma ve Merak edilen 8 soru

Enpara Hesap açma ve Merak edilen 8 soru

Enpara hesap açma – Günümüzde artık hepimizin bir hatta bir kaç banka hesabı var. Banka hesapları, bir çok parasal işlemi zahmetsiz bir şekilde halletmemizi sağlıyor. İnsanlar havale, EFT gibi para transferi işlemleri sayesinde hiçbir fiziksel işlem gerçekleştirmeden birbirine para transferi gerçekleştirebiliyor. Bu yöntem hem daha verimli, hem de çok daha güvenli bir yöntemdir.

Artık tüm iş yerlerinin ödemeleri ve maaşları bankalar aracılığı ile yatırması ile birlikte, bir banka hesabına sahip olmak herkes için elzem bir hal aldı. insanlar banka hesaplarını başka hiçbir şey için olmasa da, en azından maaşlarını almak için kullanmak zorundalar. Bunun dışında birikim yapmak isteyen insanlarda artık bu işlemi banka hesapları aracılığı ile gerçekleştiriyor. Banka hesaplarının bu kadar yaygınlaşması klasik yastık altı birikimlerin sonunu getirmiş durumda.

Dedik ya, artık herkes banka hesabı kullanıyor, bu potansiyelin farkında olan bankalar da insanları kendi bankasına çekebilmek için türlü kolaylıklar sağlıyorlar. Günümüzde bankalardan hesap açma işlemi gerçekleştirmek oldukça kolaylaşmış durumda. Bankalar türlü avantajlar ile, farklı paketler ile, müşterileri kendi bankalarına çekmek için kıyasıya yarışıyorlar. İçlerinden bir tanesi var ki, tüm diğer bankalardan farklı bir hizmet vaad ediyor : Enpara ! Enpara klasik bankacılık sisteminin dışına çıkıyor, size tamamen internet üzerinden hizmet  veren bir internet bankacılığı hizmeti veriyor.

Enpara hesap açma işlemi gerçekleştirmek için herhangi bir yere, bir banka şubesine kadar gitmenize gerek yok. Enpara hesap açma işlemini tamamen internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Enpara, sıra dışı bankacılık hizmeti, yüksek faiz oranları ve birinci sınıf hizmet kalitesi ile tüm müşterilerine kaliteli hizmet veriyor.

 

Enpara hangi mevduat hesapları mevcut ?

Diğer tüm bankalarda olduğu gibi, Enpara’da da çeşit çeşit hesap türü mevcuttur. Tek bir hesap seçeneğinin olmamasının sebebi, her insanın farklı ihtiyaçları olmasıdır. Enpara da her bir müşterisinin ihtiyacını karşılayabilmek adına farklı farklı hesap seçenekleri sunar. Mesela eğer bir müşteri, birikimleri ile altına yatırım yapmak istiyor, parasını altın ile değerlendirmek istiyorsa Enpara altın hesabı açar. Diğer yandan bir müşteri banka hesabını yalnızca para transferi yapmak, kredi kartı borçlarını ödemek gibi günlük para işlerinde kullanmak istiyorsa, Enpara vadesiz hesap açma işlemi tam ona göredir. Enpara’nın başlıca mevduat hesap seçeneklerine göz atacak olursak, bunlar : Enpara vadeli mevduat hesabı, Enpara vadesiz mevduat hesabı, Enpara altın hesabıve Enpara birikim hesabıdır.

 

Enpara hesabı nasıl açılır ?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Enpara tamamen internet üzerinden hizmet veren bir bankacılık sistemidir. Bu yönüyle diğer bankalardan hesap açma işlemlerinden farklı olarak yalnızca internet üzerinden başvuru  alır. Enpara bir finansbank hizmeti olmasına rağmen, başvurunuzu finansbank şubelerinden değil de internet üzerinden gerçekleştirirsiniz. Enpara’da siz bankaya değil, banka sizin ayağınıza gelir. İnternet üzerinden başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra Enpara yetkilileri, sizin belirlediğiniz bir tarihte ayağınıza gelir, ve size kartınızı teslim eder. Sizin internet üzerinden başvuru yapmak dışında hiçbir şey ile uğraşmanıza gerek yoktur. Geriye kalan her şeyi Enpara sizin yerinize halleder. online başvuru için tıklayınız.

 

Enpara hesap açmak için gerekli belgeler

Enpara sizden hiç bir ekstra belge veya döküman talebinde bulunmaz. 18 yaşını doldurmuş bir bireyseniz, başka hiç bir belge ile uğraşmadan hemen internet üzerinden Enpara başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Banka, doldurmanız gereken belgeleri kendi ayağınıza kadar getirecektir.

 

Enpara hesap İşetim ücreti 2018

Bankalar, müşterilerinden 3 ay, 1 sene gibi belirli zaman aralıkları ile bir miktar kesintide bulunur. Bu kesintilere hesap işletim ücreti adı verilir. Hesap işletim ücretleri bankaların yasal hakkı olup miktarı kendileri tarafından belirlenir. Her banka müşterilerinden yıllık 70 ile 100 lira arasında bir ücret keser, Enpara hariç ! Enpara müşterilerinden tek bir kuruş hesap işletim ücreti kesmez. Enpara’nın bu kadar popüler olmasının en büyük sebeplerinden birisi de budur. Hesap işletim ücreti ödemek istemeyen kullanıcılar, Enpara’ya başvururlar. Bu sayede klasik bir bankada gerçekleştirebilecekleri her türlü işlemi tek kuruş masraf ödemeden gerçekleştirirler. Enpara, başvuru sırasında sözleşmede asla hesap işletim ücreti alep etmeyeceğini belirtmiştir. Yani “acaba ilerde kesinti yapalar mı ?” diye kuşkulanmanıza gerek yoktur. 

 

Enpara birikim hesabı

Enpara birikim hesabı , birikim yapmak isteyen müşterilerin tercih ettiği bir hesap türüdür. Enpara birikim hesabı tam bir kumbara işlevi görür. Hesabınıza aktardığınız paralar, gecelik faize uğrar. Bu geceki faiz neticesinde elde ettiğiniz para hemen yarın sabah hesabınıza yansıtılır. Üstelik hesabınızdan dilediğiniz zaman para çekme işlemi de gerçekleştirebilirsiniz. Diğer tüm hesaplarda olduğu gibi, Enpara birikim hesabında da herhangi bir hesap işletim ücreti talep etmemektedir. Enpara birikim hesabınıza yalnızca Türk Lirası cinsinden para yatırabilirsiniz. Dilerseniz hesabınıza belirli bir birikim hedefi belirleyip, devam eden süreçte birikim performansınızı gözlemleyebilirsiniz. Eğer isterseniz, Enpara vadesiz hesabınızdan düzenli olarak para aktarılması talimatı verebilirsiniz.

 

Enpara altın hesabı

Altın, her zaman için revaçta olan bir yatırım seçeneğidir. İnsanlar yüz yıllardan beri en güvenli yatırım ve birikim seçeneği olarak altını görmektedir. Yalnız altın, fiziksel bir obje olduğunda korunması ve saklanması hayli zahmetli bir nesnedir. Enpara’nın sunmuş olduğu altın hesabı sayesinde, hiçbir fiziksel altın işi ile uğraşmadan altın birikimi yapabilecekseniz. Enpara altın hesabı, vadesiz bir hesap türüdür.

Yani altınlarınıza herhangi bir faiz işlenmez. Altın hesabının minimum bir açılış miktarı yoktur. Ayrıca altın hesabınızdan hiç bir hesap işletim ücreti talep edilmez. Tatil günleri de dahil olmak üzere, altın hesabınızdan 7  gün 24 saat altım satım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Altın alım satım işlemlerinizi ister TL, ister gram altın, isterseniz de çeyrek altın üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

 

Enpara diğer mevduat hesapları

Yukarıda Enpara’nın en başlıca hesap seçeneklerinden ikisinden söz ettim. Enpara mevduat hesaplarından yine bunlar kadar popüler olan diğer ikisi de vadesiz ve vadeli hesaplardır. Bu hesaplar, belki de en çok tercih edilen hesap seçenekleridir. Banka hesabını yalnızca kart borç ödeme, havale – EFT gibi işlemleri gerçekleştirme gibi günlük işlerde kullanmak amacı ile açacaksanız,

Enpara vadesiz hesap açma işlemi gerçekleştirirsiniz. Diğer yandan eğer banka hesabını birikim yapma, birikimlerinizi yüksek faiz seçenekleri ile değerlendirip kazançlar elde etme amacı ile açıyorsanız, Enpara vadeli hesap açma seçeneği sizin aradığınız seçenektir. Enpara vadeli hesap açma işlemi, size oldukça yüksek faiz oranları ile paranızı değerlendirme

fırsatı sunar.

 

Enpara hesap kapatma işlemi

Eğer Enpara hesabınızı kapatmaya karar verirseniz, aynı hesap açma işleminde olduğu gibi bu işlemi de hiçbir şekilde şubeye gitmeye gerek kalmadan halledebilirsiniz. Enpara hesap kapatma işlemi için 0850 222 3663 no’lu telefon numarasını arayabilirsiniz. Yine aynı işlemi enpara.com adresindeki hesap kapatma bölümüne girerek de halledebilirsiniz.

Enpara vadesiz hesabınızı kapatmaya karar verirseniz, bu Enpara ile bütün ilişiğinizin kesilmesi anlamına gelir. Bunun sebebi Enpara üzerindeki bütün hesaplarınızın vadesiz hesabınız ile bağlantılı olmasıdır. Yani Enpara vadeli hesabım dursun ama Enpara vadesiz hesabı kapatayım diye bir şey söz konusu değildir. Ancak tam tersi durum gerçekleşebilir. Yani vadeli hesabınızı kapatıp vadesiz hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.