Garanti Cep Mobil Uygulaması Nasıl Kullanılır ?

Garanti Cep Mobil Uygulaması Nasıl Kullanılır ?

Garanti Cep Mobil Uygulaması Nasıl Kullanılır - 1946 yılında Ankara’da kurulan Garanti Bankası 2014 verilerine göre Türkiye’nin en büyük ikinci özel bankasıdır. Bankacılık sektörünün tüm iş kollarında faaliyet göstermesi ile oldukça yoğun kullanılan ve müşteri memnuniyeti sağlayan banka her geçen gün genişleyen yurt içi ve yurt dışı ortaklıkları ile daha da büyümeye devam ediyor.

Günümüzde bankaların farklı alanlarda hizmet vermesi kadar teknoloji ile uyumlu çalışma süreci geçirmesi de oldukça önemli. Özellikle yeni nesil tamamen teknoloji çağında büyüdüğü için tercihleri de her zaman teknolojik imkanları sunan firmalardan yana oluyor. Garanti Bankası’nın ülke çapında bu kadar büyümesinin ve kabul görmesinin başında da teknoloji ile barışık bir çalışma prensibinin olması geliyor. Banka gerek yazılı ve görsel basındaki reklam çalışmaları gerekse internet bankacılığı konusundaki girişimciliği ile bir adım öne çıkmayı başarıyor. Pek çok kişinin kullanmayı tercih ettiği garanti Cep Mobil uygulaması da bu teknoloji uyumunun bir parçası.

Garanti Cep Uygulaması Nereden İndirilir?

Garanti.com.tr/cepsubesi internet sitesine girerek ekranda karşınıza çıkan cep mobil hakkında kısa ve öz bilgilerden faydalanabilir ve ekranın alt tarafındaki ‘’Garanti Cep Uygulamasını İndir’’ seçeneği ile cihazınıza mobil uygulamayı indirebilirsiniz. Siteden bu indirme işlemini gerçekleştirebileceğiniz gibi kullandığınız akıllı telefonunuzun işletim sistemine göre AppStore ya da Google Play Store uygulamalarını açarak arama kısmına ‘’ Garanti Cep Mobil ‘’ yazdığınızda karşınıza çıkan sayfadan indirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. İndirme işlemini gerçekleştirirken uygulamanın indirilmesinin gerçekleşmesi ve sonrasında uyumlu çalışması için uyarı ekranında çıkan izin isteklerini onaylamanız gerekiyor. İndirdiğiniz bu uygulama ile 7/24 internet üzerinden bankacılık işlemlerinizi yapmak daha hızlı ve daha kolay olacaktır.

Garanti Cep Giriş ve Parola Alma

Uygulamayı indirdikten sonra karşılaştığınız ilk ekranda Garanti Bankası müşterisi olmasanız ya da giriş yapmasanız da yapabileceğiniz birkaç işlem var. Örneğin; piyasa güncel bilgilerini öğrenebilirsiniz (BIST, USD, EUR, GBP, Altın gibi), Reuters Haberlerini okuyabilirsiniz, size en yakın ATM noktalarını öğrenebilirsiniz. Uygulamada hesap bilgilerinizi görmek için Bireysel / Kurumsal seçeneklerinden birini tercih etmeniz gerekiyor. Hesap bilgilerinizi görebilmek için bu iki seçenekten birini tercih ettiğinizde T.C Kimlik Numarası ve Parola kısmını doldurmalısınız, eğer parolanızı bilmiyorsanız bir önceki ekrandaki Parola Al seçeneği ile Parola alabilirsiniz, beni hatırla seçeneğini işaretlerseniz bir sonraki girişinizde sadece parolanızı girmeniz yeterli olacaktır. Sonraki sayfada kendinize bir güvenlik resmi seçmeniz gerekiyor. Her girişinizde bu güvenlik resmi onay için karşınıza çıkacak. Resmi onayladıktan sonra Garanti Bankası’nda iletişim numarası olarak görünen cep telefonunuza tek kullanımlık bir şifre SMS olarak gelecek bu şifreyi ilgili alan girdikten soran girişi yapmış olursunuz.

Program Nasıl Kullanılır? Hangi İşlemler Yapılabilir?

Hesap bilgilerinizi görebilmek için girdiğiniz kimlik no ve şifreden sonra ana ekranda hesabınıza ait finansal durum, hesaplar ve ürünler, bankacılık işlemleri ve araçlar başlığı altında farklı işlemler göreceksiniz. Bu başlıklarda bulunan detaylardan;

                Finansal Durum ile;

 • Güncel durumunuzu görebilir
 • Varlıklar ve borçlardan hesabınızdaki nakidin döviz durumunu inceleyebilir
 • Hesap akışınızı görebilirsiniz

Hesaplar ve Ürünler ile;

 • Hesaplar seçeneğinden banka hesabınızda ne kadar para olduğunu görebilir
 • Kartlar bölümünden kredi kartınızın dönem içi işlemlerini görebilir
 • Krediler bölümünden kredi başvurusu yapılabilir
 • Çek/ Senet takibi yapabilir
 • Birikim hedefinizi kontrol edebilirsiniz.

 

Bankacılık İşlemleri ile;

 

 • Para Transferleri seçeneğinden havale EFT işlemlerinizi yapabilir
 • Ödemeler seçeneğinden, fatura, kredi kartı ödemelerinin yanında vergi ödemeleri, SGK işlemleri, OGS/HGS işlemlerini yapabilir
 • Yatırımlar bölümünden döviz ve altın hesabının yanında vadeli işlemlerinizi kontrol edebilir
 • Başvurular kısmından vadesiz hesap açılışından HGS başvurusuna kadar pek çok işlemi yapabilir
 • Para çekme kısmından QR ile Para çekme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Araçlar seçeneği ile;

 

 • Ayarlar kısmından hesap ayarlarınızı değiştirebilir
 • Döviz çevirici ile döviz işlemlerinizi yapabilir
 • Bize ulaşın seçeneğinden banka ile telefon ya da en yakın ATM ile iletişime geçebilirsiniz.

Garanti bankası sunmuş olduğu Mobil Cep uygulaması ile banka şubesinden yapılan pek çok işlemin bu uygulama üzerinden yapılmasını sağlamıştır. Uygulamanın sunmuş olduğu Mobil İşlem Asistanı kullanıcıların zorlandığı noktalarda büyük kolaylık sağlıyor.

Mobil İşlem Asistanı Nedir?

Teknoloji ile uyum konusunda oldukça iddialı olan garanti Bankası uygulama içerisinde ekranın aşağı kaydırılması aktifleşen Mobil İşlem Asistanı ile işlemlerin sesli olarak gerçekleştirilmesini sağlıyor. Bu şekilde sizin ile iletişimde olan asistana sesli olarak isteklerinizi belirttiğinizde işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.