Hiç Bir Şekilde Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2018

Hiç Bir Şekilde Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2018

Hiç Bir Şekilde Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2018 - Bu yazımızda hesap işletim ücreti almayan bankaları detaylı olarak işlemekle beraber, işletim ücretinden nasıl muaf olacağınızı detaylıya anlatacağız.

Öncelikle sözleşmesi gereği işletim ücreti almayan bankaların olduğunu, bazı bankalarda belli şartların olması durumunda hesap işletim ücreti almamaktadır. İşlem ücreti almayan bankalar aynı zamanda EFT Havale ücreti almayan bankalar olarak ta görebilirsiniz.

Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ve yeni bankacılık faaliyetlerin çıkması rekabeti yanında getirdiğini açıkça ifade etmek gerekiyor. Etik olarak bakıldığında zaten paranız bankalarda duruyor ve bankalar paranızı istediği gibi kullanıyor. Üstüne de ayrı bir ücret kesmesi etik görülmemektedir. Zaten tüketici mahkemelerine giden tüketiciler bankalara verdiği işletim ücreti gibi ücretleri geri alabilmektedir. Rekabetin ve yeni Pazarların açılması (Şubesiz bankacılık, Katılım Bankacılığı) girişimleri gibi yeni bankalar açıldı ve bu bankalar genelde işlem ücreti almamaktadır.

Hesap işletim ücreti almayan bankaların çoğu EFT ve Havale ücreti de almamaktadır.

 QNBFinansbank Enpara.com

QNB Finansbank’ın şubesiz bankacılık girişimi olan enpara, hiçbir şekilde hiçbir müşterisinden hesap işletim ücreti, eft havale ücreti almayacağını sözleşmesine koymuş, hesabınızdan hiçbir zaman bu işlem ücretlerinin alınmayacağını taahhüt etmektedir. Enpara.com hesabın açmak istiyorsanız bu bağlantıdan başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuzu yaptıktan sonra Kurye ile sözleşmeniz gönderilir ve sözleşmeyi imzaladıktan sonra hesabınız aktif edilir. Aktif edildikten sonra hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. 

TEB Bankası CEPTETEB

TEB Bankasının şubesiz bankacılığı girişimi olan CEPTETEB, enpara gibi popüler olmuş ve müşterilerinden Hesap işletim ücreti almamaktadır. CEPTETEB hesapların arasında havale işlemi ücretsiz olup EFT işlemleti için ücret almaktadır. CEPTETEB müşterisi olmak istiyorsanız buradan başvuru işlemenizi yaparak, bir kaç gün içerisinde kurye size gelerek sözleşmenizi imzalatarak hesabınız aktif hale gelir. Şubesiz bankacılık sistemi ile internet bankacılığından veya mobil bankacılığından işlemlerinizi bütün bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk SeninBankan

Katılım bankası olan Kuveyt Türk müşterilerinden hiç bir şekilde hesap işletim ücreti ve havale EFT ücreti alamadığını belirtelim. Ayırca Şubesiz bankacılık girişimi olan SeninBankan ile de hesap işletim ücretinden veya EFT Havale ücretlerinden muaf oluyorsunuz. Bankacılık işlemlerinin yanından güncel kampanyalarla bir çok avantajdan faydalanabilirsiniz. Seninbankan hesap açmak için buradan başvuru yapabilirsiniz.  Sözleşmeniz diğer şubesiz bankalar gibi kurye ile gönderilir daha sonrasında da hesabınız aktif hale getirilir.

Yapı Kredi NUVO

Yapı Kredi Bankasının şubesiz bankacılık girişimi olan NUVO, hesap işletim ücreti almamakla beraber Yapı Kreid NUVO EFT ve Havale ücreti de almamaktadır. Yapı Kredi bankasının girişimi olduğundan dolayı, Yapı Kredi'nin bütün avantajlarından yararlanabilirsiniz. Hesap açma işlemini buradan yapabilirsiniz.

ABank Dijital

ABank'ın Şubesiz bankacılık girişimi ABank Dijital bankası ile hesap işletim ücreti alınmamaktadır.  ABank Dijital başvurusunu buradan yaparak, hesap açtırabilir hesabınızı açtıktan sonra işlemleriniz internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden yapabilirsiniz. Hesap işletim ücreti alınmayan bankadan EFT ve Havale ücreti alındığını belirtmek isteriz.

Denizbank Dijital Deniz

Denizbank'ın Dijital Deniz bankacılık girişimi olan Dijital Deniz ile hesap işletim ücretinden muaf oluyorsunuz. Bankacılık işlemlerinizle birlikte Denizbank'ın sunduğu avantajlardan, kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Dijital Deniz başvurusu yapmak için tıklayınız.

Katılım Bankaları

Türkiye Finans Katılım Bankası

Türkiye Finans katılım bankası olup müşterilerine hiç bir şekilde hesap işletim ücreti almamaktadır. Hesap açılışı için banka şubesine giderek hesap açtırmanız gerekiyor.

Albaraka Türk

Albaraka Türk katılım bankası olup müşterilerine hiç bir şekilde hesap işletim ücreti almamaktadır. Hesap açılışı için banka şubesine giderek hesap açtırmanız gerekiyor.

Vakıf Katılım Bankası

Yeni açılan Vakıf katılım bankası müşterilerinden hiç bir şekilde hesap işletim ücreti almamaktadır.  Hesap açılışı şubeden yapılmaktadır.

Ziraat Katılım Bankası

Ziraat katılım bankası da müşterilerinden hesap işletim ücreti almadığını hesap açmak için ziraat katılım şubelerine gitmeniz gerekmektedir.

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Yukarıda Seninbankan şubesiz bankacılık başlığında Kuveyt Türk'ün hesap işletim ücreti almadığını belirttik. Hesap açmanız halinde hesap işletim ücreti ve EFT, Havale ücreti alınmıyor. Hesap açılışı şubelerden yapılmaktadır.

Hesap İşletim Ücretinden Nasıl Muaf Olabilirim

Yukarıda ki bankaların hiç bir şekilde müşterilerinden hesap işletim ücreti almamaktadır.  Ancak siz çalıştığınız bankadan memnunsunuz fakat hesap işletim ücreti de vermek istemiyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken banka aramanız ve hesap işletim ücreti ödemek istemediğinizi belirtmeniz halinde müşteri hizmetleri size nasıl muaf olanacağını anlatcaktır. Genelde bütün bankalar 1 veya 2 otomatik ödeme fatura hesabınıza tanımlamanız halinde hesap işletim ücretinde muaf tutmaktadır. Veya o bankada sürekli çalışıyorsanız, maaş alıyorsanız banka sizi muaf tutmaktadır.