Reşit Olmayana Da Hizmet Var!


Reşit Olmayana Da Hizmet Var! – Günümüzde paraya ihtiyaç duymayan hiç kimse yoktur. Küçük yaşlardan itibaren paranın isteklerimizi karşılamak için kullandığımız bir araç olduğunu öğrenerek büyüyoruz. Zamanla bu araç amaç halini alarak hayatlarımızı çemberi içerisine hapsedebiliyor. Belki de gençler bu sorunla tanışmasınlar diye bazı bankalar 18 yaş altındaki müşterilere de kapılarını açık tutmaya başlamışlar. Eskiden sadece vadesiz hesaplar açarak para biriktirmek için kullandığımız kumbaralarımızla yolunu tuttuğumuz bankalar, artık velilerimiz olmadan da bizleri karşılamaya hazır bekliyorlar. 18 yaş altındaki müşterilere kredi veren bankalar da bir hayli çoğaldı. Gelin yazımızın devamında bu konuya açıklık getirelim.

Bankalar Hizmet Ağıyla Gençleri de Yakalıyor!

Yasal düzenlemeler gereği reşit olmayan bireylerin bu tür işlemler yapması mümkün değildir. Ancak bir açık kapı daha vardır ki o da ebeveyn etkisidir. Velilerin onayı olduğu sürece, kendi hesaplarına ek olarak verilecek kartları diledikleri gibi kullanmakta serbest olan 18 yaş altı gençler, gerekirse kendi isimlerine yine velilerinin başvuru dikkate alınarak aktarılacak eğitim kredilerinden de sonuna kadar yararlanabilirler. Orta okul çağlarından itibaren ailesinden uzakta yaşayan 18 yaş altı bireyler düşünüldüğünde böyle bir uygulamaya ihtiyaç duyulacağı aşikardır. Türkiye İş Bankası, meşhur kumbarasıyla hayatımıza girdiği yıllardan itibaren gençlere verdiği değeri kanıtlamıştır. Türkiye İş Bankası Kumbara Hesabı açtırarak birikiminizi eski usulde yapmak yerine direkt banka aracılığıyla yapabilir ve istediğiniz zaman bu parayı çekip ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Online ortamlarla içli dışlı olan nesil için bu hesaba bağlı olarak verilecek limitli bir kartla işlem yapmaları mümkün olmaktadır. Vakıfbank, Garanti Bankası, Akbank gibi birçok banka velinin resmi olurunu alarak 18 yaş altındaki müşterilerin işlem yapmasına olanak tanımaktadır.

18 Yaş Altında Müşteri Olmak Güvenli midir?

Bu durumun ne şekilde gelişeceği öncelikle velinin sorumluluğudur. Çocukları için ödemeyi kabul edecekleri limiti kendileri belirlemektedir. Reşit olmayan bireyin yasal olarak bir yerde çalışması ön görülmediğinden ödemesi yapılmayan borçlar direk kendisine kefil olan veliden talep edilecektir. Hesaplardan tanımlanan dışında fazla para çekilemeyeceği, kredi alınamayacağı veya anlaşma hükümlerine tarafların istekleri üzerine eklenebilecek diğer maddelerin dışına çıkılamayacağı için herhangi bir sorun yaşanmayacak ve kullanımı güvenli olacaktır. Reşit olmayana kredi verilir mi sorusunun yanıtı da yine bu anlaşmayı en titiz şekliyle yapmak geçiyor.

 


Like it? Share with your friends!

Your reaction?
Cute
0
Cute
Fail
1
Fail
Geeky
0
Geeky
Lol
1
Lol
Love
0
Love
Omg
0
Omg
Win
1
Win
Wtf
0
Wtf

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in