SMS İle Kredi Başvurusu


SMS İle Kredi Başvurusu – Günümüzde kredilere olan taleplerin ne kadar yoğun olduğunu bilmekteyiz. Bu durum bir anlamda kredilerde yeni avantajları ve çeşitliliklerin doğmasını da sağlamıştır. Arz-talep meselesi şeklinde gelişen kredilere talep fazla olunca, bankalar da kredileri geliştirmeye ve çeşitlendirmeye başlamıştır.

 

Kredilerin insanlar için en sıkıntılı görülen süreci, başvuru aşamalarıdır. Başvuru aşamalarında bankaların beklentilerini karşılayabilmek amacıyla yoğun bir çaba harcayan kişiler, bu süreçte sıkıntılar yaşayabilmektedir. Bankalar bu konudaki sorunu fark etmeleri bakımından ve kişilere yönelik pratik bir başvuru şekli yaratabilmek amacıyla bazı yenilikler yapmıştır. Günümüzde banka kredilerine direkt olarak şube başvurularının yanında, internet ve SMS başvuruları da getirilmiştir.

 

SMS İle Hızlı ve Pratik Başvuru

Şubelerden yapılan başvurular her anlamda insanlar için uzun sürebilmektedir. Çünkü; şube başvurusu demek, gelir belgeleri ve diğer birçok evrak banka tarafından değerlendirilmesi demektir. SMS başvurularında banka bu aşama için sizlerden herhangi bir evrak talep etmez. SMS kredi başvurusu bu bakımdan insanlar için daha avantajlı olmaktadır.

 

SMS başvurularında TC kimlik numaranızı, ilgili bankanın koduna göndermeniz yeterlidir. Bu aşamada dakikalar içinde kredi ile ilgili size bir bilgilendirme mesajı gelecektir. Eğer bu aşama da bankanın önceden de bir müşterisi iseniz, bu süreç daha hızlı gelişecektir. Banka müşterisi olmayıp, ancak daha önce bankalardan kredi kullanan ve belli bir kredi geçmişi olanların başvuruları da hızlı bir şekilde ilerler. Eğer kredi notunuz düşük değilse bu aşamada herhangi bir sorun yaşamanız mümkün değildir.

 

SMS kredi başvurusu ile başvurunuz onaylandığı andan itibaren şubelere giderek paranızı alabilirsiniz. Bu şekilde tüm kredi tiplerine başvuru yapmak mümkündür. SMS kredi başvurusunu kullanmak için banka müşterisi olmak gibi bir şart söz konusu değildir. TC kimlik numaranızı bankaya bu aşamada SMS ile iletmeniz yeterlidir.

 

Your reaction?
Cute
0
Cute
Fail
0
Fail
Geeky
3
Geeky
Lol
0
Lol
Love
0
Love
Omg
0
Omg
Win
0
Win
Wtf
1
Wtf

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in