Vakıfbank Kredi Başvurusu Sorgulama


Vakıfbank Kredi Başvurusu Sorgulama – Türkiye’nin üç büyük devlet bankasından birisi olan Vakıfbank, kredi çeşitliliği en fazla olan bankalardan birisidir. Müşteri portföyü de göz önüne alındığı zaman, kredi çekme konusunda en uygun bankalardan birisi Vakıfbank olmaktadır.

 

Vakıfbank, kredi başvurularında müşterilerine çeşitli yollar sunmuş ve bu anlamda bir kolaylık yaratmaya çalışmıştır. Bu anlamda yaptığınız kredi başvurularının sonucunu öğrenme işlemini de, başvuru şeklinize göre sorgulatabilirsiniz. Vakıfbank kredi başvurusu sorgulama işlemlerini şube üzerinden sorgulatabilirsiniz. Ancak şubelere gitmeden bu kredileri sorgulatmanız da mümkündür.

 

İnternet bankacılığı üzerinden Vakıfbank kredisi başvurusu yaptıysanız, kredi başvurunuzu sorgulatmak için yine internet bankacılığını tercih edebilirsiniz. Zira bu aşamada kredinizin sonucu da yine internet üzerinden size iletilir. Yani krediye ne gibi bir cevap geldiğini görmek için bireysel internet bankacılığı sistemine giriş yapmanız yeterlidir. Ancak internet sistemine ulaşmakta sıkıntı çekiyorsanız ya da internete erişemeyecek bir durumda iseniz, başvurunuzu yine şube üzerinden sorgulatabilirsiniz.

 

Bir diğer kredi başvuru şekli olan SMS başvurularında, kredinizin cevabı sizlere yine SMS yoluyla gelmektedir. SMS başvurularında ekstradan sorgulatma işlemine gerek yoktur. Kredinizin cevabı olumlu da olsa, olumsuz da olsa sonuç size SMS üzerinden aktarılacaktır. Yani kısaca denilebilir ki, Vakıfbank üzerinden yapılan kredi başvurularında, şube haricinde yapılan başvurularda ekstra bir sorgulatma işlemine dahi gerek yoktur. Çünkü, internet üzerinden yaptığınız başvurularda sonuç size zaten internet üzerinden aktarılır. Aynı şekilde SMS başvurularında da, SMS yoluyla bilgilendirme mesajı alabilirsiniz. Ancak şube başvurularında sonucu öğrenmek için yine şubeye gitmeniz gerekecektir. Elbette bu noktada başvurduğunuz kredi tipi de, sonuçların hızını etkiler. Örneğin; başvurduğunuz kredi bir ihtiyaç kredisi ise, şube başvurularında sonuç size başvuru esnasında bile iletilebilir. Özellikle bankaya sağlam teminatlarla gittiyseniz, başvurunuz o esnada bile onaylanabilir.

 

Your reaction?
Cute
0
Cute
Fail
1
Fail
Geeky
0
Geeky
Lol
1
Lol
Love
0
Love
Omg
0
Omg
Win
0
Win
Wtf
0
Wtf

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in